Z podpowiedzi w programie „Mask Singer” widzowie dowiedzieli się, że lider i wokalista zespołu Kombii nie musi na przykład korzystać z pomocy hydraulika. W awaryjnej sytuacji sam bowiem potrafi znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu. Majsterkowanie to jego hobby, ale jak sam przyznaje, nic nie wygra z muzyką i malarstwem. Choć ta druga pasja jest mniej znana, to również jest w stanie całkowicie go pochłonąć.
Grzegorz Skawiński zaznacza, że absolutnie nie czuje się fachowcem, ale gdy tylko jest taka potrzeba, to sam potrafi poradzić sobie w domu z różnymi awariami i usterkami. To proste, ale niezbędne czynności, które niewątpliwie ułatwiają życie.
– Majsterkuję, w sumie to umiem różne rzeczy w domu naprawić: cieknący kran, wymienić uszczelkę, takie rzeczy, ale to nie jest znowu wielkie majsterkowanie. A jak byłem mały, to jeszcze sklejałem modele samolotów – mówi agencji Newseria Lifestyle Grzegorz Skawiński.
Charyzmatyczny muzyk i wirtuoz gitary rozwija również swoją inną artystyczną pasję. Jak podkreśla, z ogromną przyjemnością zasiada przed sztalugą i przenosi na płótno swoje wizje.
– Oprócz grania muzyki, która jest moją największą życiową pasją, mam też drugą, troszeczkę mniejszą siostrę – maluję obrazy – dodaje.
Podczas pandemii, kiedy nie było koncertów, artysta miał dużo więcej czasu na malowanie. Obok jego obrazów trudno przejść obojętnie. Uwagę odbiorcy niewątpliwie przykuwa mnogość barw, postaci ludzi i zwierząt, symbole, elementy etniczne i fantastyczne. Intryguje również wykorzystanie nieoczywistych surowców: folii, sznurka czy nawet tekturowej podstawki po owocach.
Prace Grzegorza Skawińskiego można było podziwiać w lipcu ubiegłego roku podczas wernisażu „Niepodległość trójkątów” w Glaza Expo-Design przy ul. Długi Targ w Gdańsku. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych adresów związanych z działalnością kulturalną w Trójmieście.
Prowadząc swoje instagramowe konto, aktorka wykazuje się dużą inwencją. Stara się, by zawsze trafiały tam treści, które przyciągną i zainteresują użytkowników tej platformy. Stąd też pomysł na własny serial zatytułowany „Szybkie randki Idy”. Miniprodukcja opowiada o poszukiwaniu miłości w wirtualnym świecie. Główną rolę gra sama Ada Fijał.
Aktorka docenia to, że ma teraz na wyciągnięcie ręki urokliwy las, gdzie o każdej porze dnia może pospacerować ze swoją sunią. Ewie Kasprzyk zależy na tym, by utrzymać szczupłą sylwetkę i być w dobrej kondycji, dlatego, choć czasem nawet zupełnie nie ma na to ochoty, mobilizuje się do aktywności fizycznej. Do jej ulubionych należą: szybki marsz, pływanie i jazda na rowerze.
Syndrom oszusta to zjawisko psychologiczne polegające na braku wiary w swoje możliwości pomimo obiektywnych dowodów na posiadanie wiedzy i kompetencji. Dla osób dotkniętych tym syndromem ani wykształcenie, ani pozycja zawodowa czy przejawy powszechnego uznania nie stanowią podstawy do zadowolenia z siebie. Uważają one zazwyczaj, że nie zasłużyły na swój sukces i odczuwają lęk przed zdemaskowaniem. – To jest charakterystyczne dla kobiet w biznesie, a co ciekawe, często na wysokich stanowiskach – mówi Katarzyna Olszyńska, psycholożka biznesu. Syndrom oszusta staje się kłopotliwy, kiedy ogranicza zdolność do działania i podejmowania nowych wyzwań.